Wymarzony cel w życiu – jak poprawić jakość swojego życia?

KOBIETA CIESZY SIĘ, BO OSIĄGNĘŁA SWOJE WYMARZONE CELE ŻYCIOWE. CZUJE SIĘ WOLNA, ROZKOSZUJE SIĘ PROMIENIAMI SŁOŃCA, KTÓRE OTULAJĄ JEJ CIAŁO. CZERPIE RADOŚĆ Z ŻYCIA I Z OTACZAJĄCEJ JEJ NATURY. ROZKŁADA RĘCE NICZYM PTAK JAKO SYMBOL WOLNOŚCI

   Prawda jest taka, że w życiu możesz wszystko. Masz mnóstwo różnych możliwości począwszy od wyboru jedzenia, które jesz, poprzez wybór wiary i religii, aż po wybór swojej ścieżki zawodowej. Jeśli chcesz, możesz nawet teraz zacząć uczyć się języka chińskiego lub założyć swój biznes. Możesz pójść biegać, albo kupić bilety na Bali i polecieć tam na upragnione wakacje. To wszystko to są Twoje wybory, które mają wpływa na jakość Twojego życia. Jednak żeby móc je podejmować świadomie i móc czerpać z nich radość, potrzebujesz mieć w życiu wymarzone cele. To one dadzą Ci motywację do działania. Dzięki nim będziesz wiedziała, w którą stronę chcesz iść i jakie wybory podejmować. 

   Doskonale wiesz, że życie nie jest łatwe. Codziennie masz mnóstwo decyzji do podjęcia. Zapewne często czujesz się bezsilna, nie wiesz co robić, jaką decyzję podjąć, może najchętniej zawinęłabyś się w kołdrę i została na wieczność w łóżku. Niestety jest to niemożliwe, bo rachunki trzeba zapłacić, żeby w ogóle mieć dach nad głową i łóżko, trzeba też coś jeść, jeśli masz dzieci to wymagają one uwagi i opieki, a tu partner coś chce, a to z pracy dzwonią o coś zapytać. I tutaj znowu z pomocą przychodzi nasze magiczne słowo „cele”. Jeśli męczy Cię Twoje obecne życie, wyznacza sobie wymarzone cele i realizuj je. 

RĘCZNE PISANIE WYMARZONYCH CELÓW JEST NIEZWYKLE EFEKTYWNE. W KWADRACIKI MOŻNA WSTAWIAĆ ZNACZEK PO ZREALIZOWANIU ICH. DZIĘKI TEMU, ŻE LISTA JEST W WERSJI PAPIEROWEJ, MOŻNA JĄ MIEĆ ZAWSZE PRZY SOBIE LUB POWIESIĆ JĄ NA ŚCIANIE NAD ŁÓŻKIEM LUB BIURKIEM I CZĘSTO NA NIĄ ZERKAĆ.

 Stwórz listę wymarzonych celów życiowych

    Pomyśl, co byś chciała w życiu zrobić i jak musiałoby wyglądać Twoje życie, żebyś była szczęśliwa. Czego chciałabyś się nauczyć i co sprawia Ci radość? W czym jesteś dobra, co Cię interesuje i inspiruje? O czym marzysz? Gdzie widzisz siebie za 10 lat albo co byś zrobiła, jakbyś właśnie wygrała 1 milion złotych? Te odpowiedzi mogą się znaleźć na Twojej liście wymarzonych celów jako pomysły do zrealizowania.

   Stwórz np. listę 100 celów na całe życie, które chcesz zrobić. Powyższe podpowiedzi Ci w tym pomogą. Nie musisz robić tej listy już teraz. Możesz zacząć sobie od kilku celów, np. nauczyć się języka hiszpańskiego i odwiedzić Pragę, a resztę celów możesz sobie stale dopisywać.

 Czas na działanie

   Umieść swoją listę w widocznym miejscu, np. możesz ją przykleić na ścianie nad łóżkiem. Usiądź sobie z kubkiem kawy, wygoogluj fajne kursy hiszpańskiego lub pobierz z internetu za darmo listę 1000 najważniejszych hiszpańskich słówek i zacznij się ich uczyć już teraz! Nie zwlekaj, nie odkładaj w czasie tych rzeczy. Skoro masz swój wymarzony cel, zacznij o niego walczyć już teraz. Poświęć na to minimum 15 minut dziennie, a na pewno wkrótce zauważysz efekty. A co do Pragi – wpisz w Google „tanie loty do Pragi”, wybierz odpowiadający Ci termin i leć! Życie masz jedno, korzystaj z niego. Jeśli masz dzieci, to zostaw je z partnerem/rodzicami/poproś znajomych bądź sąsiadów o pomoc. Nie bój się prosić o pomoc zwłaszcza w sytuacji, gdy robisz coś dla siebie. Zasługujesz na czas dla siebie i na lepszą jakość życia. W ramach podziękowań możesz przecież później pomóc tej drugiej osobie. Wymiana pomoc za pomoc jest naprawdę super sprawą.

   Są to tylko dwa pomysły na Twój wymarzony cel, ale rozpisałam je, ponieważ wiem, że prawdopodobnie często szukasz wymówek, że nie realizować ich. Prawda jest taka, że my ludzie często sami tworzymy problemy nawet tam, gdzie nie ich ma. Szukamy absurdalnych wymówek, robimy tylko to, co musimy (np. praca). JEDNAK pewnie często myślisz, że coś musisz. Moja Droga, Ty nic nie musisz. Ty możesz, bo to TY podejmujesz decyzje w swoim życiu. 

ZDJĘCIE PRZEDSTAWIA POŁOŻONY NA STOLE KALENDARZ I DŁUGOPIS. W KAŻDEJ CHWILI MOŻNA ZAPISAĆ WAŻNE INFORMACJE, DEADLINE’Y, UMÓWIONE SPOTKANIA LUB WYMARZONE CELE. SĄ TO OBOWIĄZKI, KTÓRE ZWYKLE KOJARZĄ SIĘ Z CZYMŚ NIEPRZYJEMNYM, WIĘC DLA UMILENIA TYCH SYTUACJI, OBOK KALENDARZA STOI WAZON Z PIĘKNYMI KWIATAMI, KTÓRE WYWOŁUJĄ UŚMIECH I RADOŚĆ.

  Ustal swoje priorytety

     „Musisz” przygotować dzieciom posiłek do szkoły, zawieźć je do szkoły, pojechać do pracy, odebrać dzieci ze szkoły, ugotować obiad w domu, posprzątać, odrobić z dziećmi lekcje… Dużo tego, ALE prawda jest taka, że TY nic nie musisz. Możesz, ale nie musisz. Możesz przygotować dzieciom posiłek do szkoły, ale możesz też kupić gotowe drożdżówki. Możesz zawieźć dzieci do szkoły i później je odebrać, a może to zrobić ktoś inny lub mogą pojechać autobusem. Możesz pojechać do pracy, a możesz mieć swoją własną firmę i być szefem sama dla siebie. Możesz ugotować obiad, ale możesz też kupić gotowy lub dzieci mogą zjeść po prostu kanapki lub płatki z mlekiem. Naprawdę nie muszą jeść codziennie extra obiadu i zapewniam, że wciąż mogą być zdrowe. Nie musisz codziennie sprzątać i się denerwować, że w mieszkaniu jest brudno. Jak przez kilka dni nie umyjesz podłogi, to świat się nie zawali.  Ustal priorytety w życiu. Czy wolisz sprzątać, a może w tym czasie mogłabyś pouczyć się upragnionego hiszpańskiego, albo po prostu odpocząć biorąc długą kąpiel przy świecach? 

   Jak masz już wypisane/ustalone cele w życiu, spróbuj wyznaczyć priorytety. One zdecydowanie polepszą jakość Twojego życia. Często denerwujemy się i przejmujemy się błahymi rzeczami. One nie są tego warte. Naprawdę szkoda Twojego czasu, na mało istotne rzeczy. Jeśli Twoim priorytetem jest Twoje szczęście (pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci, szczęśliwe 2 osoby mogą stworzyć szczęśliwy związek), to zawalcz o nie i rób wszystko, żeby dążyć do wymarzonego celu i być szczęśliwą. Nie pozwól błahostkom marnować Twojego czasu i niszczyć Twoje szczęście. 

   Podsumowanie

   Ustalając swoje wymarzone cele:

  • wyznaczasz kierunek w życiu, 
  • łatwiej Ci podejmować decyzje, 
  • masz poczucie kontroli nad życiem, 
  • masz więcej motywacji do działania,
  • jesteś bardziej konsekwentna w swoich działaniach do osiągnięcia celu,
  • jesteś bardziej ambitna,
  • jesteś bardziej zaangażowana w działanie,
  • jesteś bardziej zorganizowana,
  • osiągając cel czujesz się szczęśliwa i spełniona
  • poprawiasz jakość swojego życia. 
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *