Jak znaleźć wymarzony cel w życiu?

Kobieta spacerująca nad brzegiem morza przy zachodzie słońca. Wymarzony cel jest już na horyzoncie.

   Posiadanie celów w życiu jest niewątpliwie istotne, ale nie każdy potrafi je znaleźć, dlatego dzisiaj przychodzę Ci z pomocą. Przedstawię Ci kilka pomysłów, jak wyznaczyć swój wymarzony cel.

1. Przede wszystkim zadaj sobie pytania

 • Co sprawia mi radość?
 • W czym jestem dobra?
 • Czego chciałabym się nauczyć?
 • Co chciałabym robić w życiu? 
 • Co bym zmieniła w swoim życiu?
 • Czym się interesuję?
 • Kto jest moją inspiracją?
 • O czym marzę?
 • Co bym zrobiła, jakbym właśnie wygrała 1 milion złotych?
 • Gdzie widzę siebie za 10 lat? Co chciałabym wtedy mieć?
 • Jakie mam priorytety w  życiu?

2. Wypisz swoje wymarzone cele

   Na podstawie odpowiedzi na powyższe pytania, możesz sformułować swój jeden wymarzony cel lub kilka, które są dla Ciebie istotne. 

 • Używaj zdań twierdzących i brzmiących pozytywnie – Twoje cele powinny mówić o tym, czego chcesz, a nie czego nie chcesz. 
 • Twój cel powinien dotyczyć Ciebie, bo tylko Ty masz wpływ na swoje uczucia, emocje, przekonania i działanie. Nie twórz celów dotyczących innych ludzi, np. „Chcę, by moje dzieci zaczęły się uczyć”, bo to nie dotyczy bezpośrednio Ciebie.
 • Doprecyzuj swój cel – tym razem ważne są detale. Wyznacz sobie deadline’y, np. do 30.06.2023 roku chcę odwiedzić Barcelonę i określ, jak osiągniesz ten cel, np. spróbuj już teraz zacząć szukać tanich lotów do Barcelony. Ważne! Nie odkładaj tych celów na ostatni moment. Spróbuj je zrealizować jak najszybciej tak, żebyś mogła jak najprędzej czuć radość ze swojego postanowienia.
 • Tworząc swoje cele pamiętaj, że niejednokrotnie będą one wymagały od Ciebie wyjścia poza strefę komfortu, gdy będziesz chciała spróbować czegoś nowego, dotąd nieznanego. Jednak realizując te cele, będziesz cały czas się rozwijać i poszerzać swoje możliwości, zwalczać swoje lęki i tym samym będziesz odczuwać więcej radości w swoim życiu i przede wszystkim będziesz czuć wiele satysfakcji ze swoich osiągnięć. Więcej na temat emocji, jak sobie z nimi radzić i jak one na nas wpływają przeczytasz TUTAJ.

WAŻNE. Twoje cele nie powinny zawierać nic o zmienianiu Twoich wad, ponieważ każdy z nas ma wady i nie ma sensu ich zmieniać. Nikt nie jest idealny i nie ma sensu na siłę zmieniać siebie, bo wtedy konsekwencje nie będą zadowalające. Oczywiście możesz próbować  udoskonalać siebie i postawić na samorozwój, który jest fantastyczny i ma wspaniały wpływ na życie, ale nie denerwuj się, że masz wady i nie próbuj ich na siłę zmieniać. Zaakceptuj je. Jesteś wyjątkowa dokładnie taka, jaka jesteś. 

   Możesz sobie założyć jakiś specjalny notes tylko dla Twoich wymarzonych celów. Wypisuj je wszystkie dokładnie je opisując. Zaglądaj często do tego notesu i podejdź do osiągania celów na poważnie. 

3. Sprawdź, czy Twój wymarzony cel/cele spełniają warunki zawarte w modelu SMART

GRAFIKA PRZEDSTAWIA MOŻLIWOŚĆ WYTYCZANIA WYMARZONYCH CELÓW NA BAZIE MODELU SMART. OBRAZ ZAWIERA WYJAŚNIENIE KAŻDEJ LITERY SŁOWA SMART
Grafika autorstwa @happycoach.eu

 Wymarzone cele nadają sens naszemu życiu, ponieważ to one sprawiają, że życie staje się lepsze, piękniejsze, że się uśmiechamy i mamy super wspomnienia. Spróbuj wprowadzić obecność celów w swoje życie codzienne. Niech zagoszczą one u Ciebie na dobre i niech zmieniają Twój świat na lepsze. 

   Jeśli masz problem z ustaleniem swoich wymarzonych celów, może Ci w tym pomóc mój zupełnie DARMOWY e-book „7 sekretów do osiągnięcia wymarzonych celów”, który możesz pobrać TUTAJ.

Pamiętaj o możliwość skorzystania z darmowej konsultacji z Twoją Happy Coachką – Magdą 🙂 

“Droga bez celu nie ma sensu, ponieważ prowadzi donikąd.”

– Magdalena Scholz

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *