Szczęście – czym jest i jak je odnaleźć?

   Wydaje Ci się, że masz w życiu wszystko? Masz świetną pracę, dobrego męża, posłuszne dzieci, piękny samochód, super mieszkanie, masz pieniądze i stać Cię na fajne wakacje? Wiele osób zazdrości Ci tego, a Ty pomimo wszystko czujesz się nieszczęśliwa? Nic Cię nie satysfakcjonuje? Czujesz, że czegoś Ci brakuje w życiu?

GRUPA PRZYJACIÓŁ WYRAŻA SWOJE SZCZĘŚCIE SKACZĄC PRZY ZACHODZIE SŁOŃCA.

Pozory mylą

Jakiś czas temu przyszła do mnie na sesję coachingową kobieta, bo pomimo że była szczęśliwa, to czuła w sobie jakąś pustkę. Zaczęła opowiadać, że miała fajne dzieciństwo, ma cudownych, wspierających ją rodziców, ma wspaniałego męża, śliczny dom, który razem wybudowali. Ona prowadzi świetnie prosperującą firmę, jej mąż również ma swój dochodowy biznes. Ogólnie to kochają się i wiele osób zazdrości im tak udanego życia. Jednak pomimo to moja klientka czuła się nieszczęśliwa. Stale twierdziła, że nie wie, dlaczego się tak czuje.  Po prostu tak jest.

Dopiero podczas sesji powiedziała, że jakiś czas temu odkryła, że jej mąż ją zdradza, ale są to czysto seksualne kontakty z różnymi kobietami, bez żadnych emocji, więc jej to w ogóle nie przeszkadza. Ze względu na prowadzenie firmy, które zajmowało kobiecie mnóstwo czasu, często była zmęczona i nie miała ochoty na seks. Dodatkowo ostatnimi czasy jej libido znacznie spadło. Traktowała to jako idealne wymówki na zdrady męża. Usprawiedliwiała go i jednocześnie brała całą winę za to na siebie. Co więcej, odkąd moja klientka zaczęła odnosić sukcesy zawodowe, wszyscy znajomi odwrócili się od niej. Czuła się samotna i odrzucona. Nie miała z kim porozmawiać, ani wyjść na kawę czy do kina.

Tak naprawdę pozornie idealne życie okazało się złudzeniem. Dopiero podczas naszej sesji kobieta zdała sobie sprawę, że mąż nie ma prawa ją zdradzać, ona pracuje bardzo dużo, przez co wpadła w pracoholizm i jest stale bardzo przemęczona, nie potrafi odpoczywać, wypiera swoje emocje, żyje w chronicznym stresie, a nawet jej organizm dawał jej znaki, żeby się zatrzymała – chociaż ona nawet ich nie zauważała. 

   Moja klientka na początku była pozornie szczęśliwa, bo myślała, że miała wszystko. Jednak jak zapytałam ją, czym dla niej jest szczęście, to odpowiedź na to pytanie zajęła jej bardzo dużo czasu. 

BUŹKI PREZENTUJĄCE SZCZĘŚCIE, SMUTEK, ZŁOŚĆ, ZMARTWIENIE.

Czym jest szczęście i jak je odnaleźć?

Szczęście trudno zdefiniować. Dla każdego oznacza ono coś innego. Dla niektórych szczęściem może być skończenie studiów, znalezienie pracy, kupienie samochodu, założenie rodziny, kupienie domu z ogródkiem. Inni mogą myśleć o szczęściu w kontekście posiadania swojej firmy albo pracy zdalnej, którą można łączyć z podróżami w różne zakątki świata. 

   Spróbuj teraz sformułować swoją definicję szczęścia. Powinnaś wyruszyć w swoją wewnętrzną podróż. Poznaj siebie. Pomyśl, co sprawia Ci radość. Wróć myślami do chwil, kiedy czułaś się usatysfakcjonowana. Co sprawiło, że tak się czułaś? 

   Zapewne znasz sformułowanie „dobro wraca”. Czy Ty czynisz dobro? Pomagasz innym, dzielisz się z nimi swoim czasem, poświęcasz im swoją uwagę? Czy Twoje wymarzone cele w życiu obejmują też innych? Za jaką osobę inni Cię uważają? Czy chcą spędzać z Tobą czas? Weź tutaj głównie pod uwagę osoby, na których Ci zależy. Jeśli chcesz, żeby w Twoim życiu zagościło szczęście, na naucz się dzielić swoją radością z innymi. Uśmiechnij się do przypadkowej osoby na ulicy, może ona odwzajemni ten uśmiech – wtedy zrobi Ci się ciepło na sercu i będzie Ci po prostu miło. 

   Kolejna kwestia – NASTAWIENIE. Jeśli widzisz szklankę do połowy pustą, to nie licz na poczucie prawdziwego szczęścia. Zmień sposób myślenia. Staraj się być pełna cudownej, pozytywnej energii i dziel się z nią innymi – niech ona od Ciebie promieniuje dookoła. Wszędzie staraj się widzieć coś dobrego i wartościowego. Nawet z najtrudniejszych sytuacji w życiu postaraj się wyciągnąć lekcję na przyszłość. Pamiętaj, że w życiu niczego nie musisz, ale MOŻESZ.

Bądź świadoma tego, że Twoje szczęście zależy od Twojego samorozwoju. Medytuj, afirmuj, wizualizuj, zapisz się na terapię, dużo czytaj wartościowych i sprawdzonych treści. Podejmij wyzwanie poznania samej siebie i odnajdź swoją drogę do szczęścia. Mogę Ci w tym pomóc.

   Zapisz się już teraz na darmową konsultację coachingową ze mną TUTAJ.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *